تعمیر ماشین لباسشویی یکی از پر تماس ترین گزارشات تعمیرات در مرکز مجاز سامسونگ می باشد. ماشین لباسشویی یک دستگاه مصرفی می باشد و از لوازم خانگی تجملاتی محسوب نمی شود و در واقع از اصلی ترین نیاز های یک خانه محسوب می شود و همچنین یکی از پرفروش ترین وسایل فروشگاه های لوازم خانگی نیز به شمار می‌رود. در این مقاله 10 علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ را بررسی می‌کنیم.

روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از مهمترین مشکلات می باشد که اغلب با آن روبه‌رو می‌شوید این روشن نشدن می تواند به دلایل زیادی باشد و برای رفع آن باید به سرعت مشکل مورد نظر را پیدا نمود و در صدد رفع آن برآمد. با توجه به اینکه خراب شدن ماشین لباسشویی باعث مشکلات زیادی برای افراد می شود و لباس ها کثیف می مانند بنابراین اکثر افراد برای تعمیر ماشین لباسشویی سریع اقدام می نمایند تا مشکلات بیشتری پیش نیاید و هزینه کمتری دربر گیرد. وقتی دکمه پاور را فشار می دهید اما چراغ های دستگاه روشن نمی شود و همچنین با انتخاب برنامه های شستشو اتفاقی نمی‌افتد یا در برخی موارد چراغ های دستگاه روشن می شود ولی شستشو انجام نمی گیرد و دستگاه هیچ عکس العملی نشان نمی دهد دلایلی که باعث انجام این مشکل می‌شوند در برخی موارد ساده می باشد و کاربر به راحتی می تواند آن ها را تشخیص دهد و رفع کند اما بعضی مشکلات تخصصی تر هستند و برای رفع آن نیاز به یک تکنسین با تجربه در این این موارد دارد.

چنانچه مشکل را نتوانستید خودتان برطرف کردید یا تخصصی بود بهتر فوراً با شماره 02133335555 (چهارتا سه، چهارتا پنج) تماس بگیرید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند و مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ شما را برطرف کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه فرمائید.

10 دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

از جمله دلایلی که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ شما می‌شود، به موارد زیر می توان اشاره نمود:

۱– وصل نبودن دوشاخه به پریز:

بعضی اوقات به دلیل نصب نامناسب ماشین لباسشویی سامسونگ  و یا جابه جایی آن به صورت غیر اصولی دوشاخه لباسشویی به پریز اتصال ندارد و به این دلیل کاربر با فشار دادن دکمه پاور هیچ عکس العملی در دستگاه لباسشویی مشاهده نمی نماید برای رفع این مشکل تنها کافی می باشد که دستگاه ماشین لباسشویی را از جای خود تکان داده و از اتصال دوشاخه ماشین لباسشویی به پریز اطمینان حاصل کنید.

۲– بسته نبودن کامل درب:

در برخی موارد تمام چراغ های دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ روشن می باشند اما برنامه شستشو عمل نمی نماید یکی از دلایلی که ممکن است شما با آن روبرو شوید بسته نبودن درب ماشین لباسشویی می باشد. از آن جا که بسته نبودن درب ماشین لباسشویی باعث ریختن آب درون دیگ بیرون می شود دستگاه ماشین لباسشویی تا زمانی که درب آن بسته نباشد برنامه شستشو را اجرا نمی نماید. بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله گیر کردن لباس در لابه لای درب، نیمه باز بودن درب به علت وارد کردن فشار کم به آن هنگام بستن، خرابی لولاهای درب وجود جسم مزاحم میان بدنه ماشین لباس شویی و درب که برای رفع آن باید سریعاً این عوامل رفع گردد. بر ماشین لباسشویی های مانند سامسونگ خطای باز بودن درب به کاربر نشان داده می شود که به راحتی این مشکل رفع می شود.

لینک مفید: تعمیر یخچال سامسونگ

3– خرابی میکروسوئیچ:

از آن جایی که برای اجرای برنامه شستشو توسط ماشین لباسشویی  سامسونگ باید حتما درب آن بسته باشد سازندگان ماشین های لباسشویی یک قفل الکترونیکی به نام میکرو سوئیچ بر روی درب آن  تعبیه می نمایند که این قفل بسته گونه درب را چند ثانیه پس از پایان شستشو تضمین می نماید و از این رو احتمال باز شدن هنگام شستشو به صفر می‌رسد میکروسوئیچ در هر صورتی که نتواند قفل شود، برنامه شستشو اجرا نمی‌شود و کاربر با مشکل روشن نشدن دستگاه ماشین لباسشویی مواجه می گردد بنابراین برای رفع این مشکل باید همواره سلامت فیزیکی میکروسوئیچ چک شود و برای این امر باید از از نمایندگی های تعمیرات برند مربوطه درخواست تکنسین نمایید.

شماره نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

4– عدم وجود اتصالات برق در ساختمان:

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث روشن نشدن دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ شود عدم وجود برق در پریز مورد استفاده می باشد برای تشخیص این مشکل کافی است سایر فریز ها و چراغ های منزل را چک نموده و از یک فازمتر از وجود برق در پریز مورد نظر اطمینان حاصل پیدا کنید.

5– خرابی تایمر ماشین لباسشویی:

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی ساسونگ می‌تواند خرابی تایمر دستگاه ماشین لباسشویی باشد. این قطعه در دستگاه ماشین لباسشویی زمان مورد نیاز برای شستشوی انتخابی شما را اندازه گیری می نماید و عملکرد صحیح دستگاه ماشین لباسشویی بر اساس آن انجام می گیرد خرابی تایمر در بعضی مواقع  باعث می شود که انجام برنامه شستشو و اصلا اجرا نگردد و برای رفع آن باید حتما از طریق نمایندگی های تعمیرات اقدام نمود.

6– خرابی دکمه کنترل پنل:

در برخی موارد خرابی سیستم ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به خراب بودن دکمه پاور  می باشد در این مواقع دکمه کار نمی‌کند و دستور روشن شدن برای برد را نمی فرستد برای جلوگیری از خراب شدن دکمه کنترلی دستگاه ماشین لباسشویی نباید زیاد آن را فشار داد و با دستمال خیس آن را لمس نمود.

7- خرابی موتور:

در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ اولین کاری که اتفاق می افتد موتور ماشین روشن می شود در صورتی که موتور روشن شود کاربر هیچ گونه استفاده نمی تواند از آن کند و از آن جا که موتور ماشین لباسشویی پیچیده می باشد خرابی هر یک از قطعات آن باعث از کار افتادن موتور می شود برای پیدا کردن خلافی موتور باید از طریق نمایندگی به تکنسین اطلاع داد.

۸– داغ بودن بیش از حد لباسشویی:

در بسیاری از موارد ماشین های لباس شویی سامسونگ  مشتریان از دستگاه ها به صورت مکرر و بدون وقفه  استفاده می نمایند که باعث داغ شدن بیش از حد ماشین لباسشویی می‌شود در این حالت قطعات داخلی موتور ماشین لباسشویی بیش از حد داغ می شود و برای این که آسیب بیشتری به آن وارد نشود دیگر روشن نمی شود برای رفع این مشکل باید حداقل یک ساعت ماشین لباسشویی را خاموش نگه داشته و پس از یک ساعت آن را روشن نمود تا دمای قطعات موتور به دمای عادی برگردد و بتواند دوباره کار کند.

لینک مفید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

۹– خرابی سنسور سطح آب دستگاه:

خرابی سنسور سطح آب یکی دیگر از عوامل کار نکردن دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد سنسور سطح آب در کف ماشین لباسشویی قرار دارد با وارد شدن آب به داخل دیگ هوای داخلش فشرده می شود و از این طریق میزان آب ورودی به دستگاه اندازه‌گیری می‌شود. خرابی این سنسور باعث می‌شود اطلاعات اشتباهی مبنی بر وجود آب درون دیگ به برد ارسال شود و برد از ورود آب بیشتر به دستگاه جلوگیری نماید بنابراین برنامه شستشو آغاز به کار نمی کند و ماشین لباسشویی شروع به کار کردن نمی کند.

لینک مفید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

10- خرابی برد:

برد همان مغز ماشین لباسشویی  می باشد یک قطعه کوچک و بسیار سبک می باشد که تمامی قطعات داخل ماشین لباسشویی و فعالیت‌های آن ها را مدیریت می نماید خرابی این قطعه باعث می شود با وجود سالم بودن قطعات دستگاه شروع به کار نکند دستور شروع به کار داده نشود و ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد برای اینکه برد زود خراب نشود باید دستگاه ماشین لباسشویی را در جای خنک و خشک نگه داری شود و از داغ شدن بیش از حد ماشین لباسشویی جلوگیری نمود

سوالات متداول:

۱– خدمات صورت گرفته در مرکز تعمیر ماشین لباسشویی چه مدت زمان دارد؟

تمامی قطعاتی که توسط مرکز تعویض یا تعمیر میگردد شامل سه ماه گارانتی و ضمانت می باشد.

2- برای انجام تعمیرات فوری در محل با چه شماره ای تماس بگیرم؟

برای تماس فوری با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ کافیست با شماره 02133335555 (چهارتا سه، چهارتا پنج) تماس بگیرید.

3– چگونه درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهیم؟

به منظور ثبت درخواست آنلاین تعمیرات کافیست به لینک ثبت درخواست مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

از آن جا که ماشین‌لباسشویی از وسیله های پرکاربرد در منازل می باشد ممکن است در اثر عواملی که بررسی نمودیم دچار خرابی شود و ماشین بدون توقف کار نکند یا روشن شود برای این موضوع باید ابتدا عیب یابی انجام شود و سپس از طریق تکنسین شرکت تعمیرات و اقدام به رفع آن نمود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست